Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Science Game Jam to powstała w 2018 roku inicjatywa łącząca warsztaty projektowania gier planszowych z akcją promowania nowoczesnych metod popularyzowania nauki. Uczestnicy SGJ biorą udział w konkursie na najlepszą popularnonaukową grę planszową. Mają do dyspozycji dzień pracy, materiały do prototypowania oraz konsultantów merytorycznych Fundacji Marsz dla nauki oraz GRART. Przez czas trwania wydarzenia powstają różnorodne projekty, z których na koniec wyłaniane są najlepsze pod kątem trzech kryteriów: wykorzystania tematu, potencjału popularnonaukowego oraz (re)grywalności. Luźna formuła jamu pozwala na swobodną twórczość, a zwycięskie projekty otrzymują wsparcie w dalszym procesie projektowania oraz wydawania gry.

W 2021 roku dzięki finansowaniu otrzymanemu od Ministra Edukacji i Nauki organizujemy trzy edycje wydarzenia: w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Każda edycja realizowana jest przy współpracy lokalnego środowiska akademickiego oraz fandomowych działaczy środowiska gier planszowych.

Grart
Marsz Dla Nauki
Cyrus

Filip Cyrus Madej

Gracz i projektant gier. Autor larpów i planszówek, aktywny RPGowiec, operator strony GRART oraz główny organizator festiwalu o tej samej nazwie. Finalista 200 Word RPG Challenge w 2019 roku, na co dzień projektuje szkoleniowe gry planszowe. Ponadto tworzy słuchowiska i wspiera początkujących publicystów redakcją.

Głowa, ręce i nogi sekcji growej konkursu. Popularyzacją nauki zajął się na poważnie przy pierwszej edycji SGJ, dzięki współpracy z pozostałymi członkami zespołu.

Mikołaj

Mikołaj Fedorowicz

Biotechnolog, obecnie próbujący uzyskać tytuł doktora biochemii w Instytut Biochemii I Biofizyki Pan.

Naukę popularyzuje od jakiegoś czasu. Po zajęciu drugiego miejsca w 7. edycji konkursu FameLab, osiadł na razie w Stowarzyszeniu Rzecznicy Nauki oraz zaczął współorganizować Polski Marsz dla Nauki.

Zamiłowanie do popularyzacji najprawdopodobniej wynika z tego, że uwielbia mówić. Często za dużo i za głośno. Jeżeli nie mówi, to nurkuje, tańczy rock’n’rolla lub próbuje żonglować.

Fanatyk Battlestar: Galactica i Hellraisera, który drugi rok z rzędu będzie opiekował się uczestnikami SGJ zarówno jako gracz, jak i naukowiec!

Darek

Darek Aksamit

Fizyk medyczny, asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Na co dzień w pracy naukowej zajmuje się zastosowaniami promieniowania jonizującego w medycynie, wykorzystywaniem druku 3D do usprawnienia procesu radioterapii, współpracując m.in. z Centrum Onkologii-Instytut oraz Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej.

Jest finalistą pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i British Council.

Stanowi pierwszą część zaplecza naukowego Science Game Jamu, od samego początku inicjatywy wspierając uczestników rozległą wiedzą nie tylko z zakresu dziedzin ścisłych, ale także codziennej rzeczywistości doktoranckiej.