Zostańcie cichymi bohaterami walki o zdrowy mózg!

IMPULSACJA to pierwsza wyprodukowana gra SGJ. Obrońcie mózg przed złośliwymi toksynami zanim będzie za późno!

Impulsacja zwyciężyła Wrocławską edycję SGJ 2021 – przede wszystkim dzięki skutecznemu i błyskotliwemu przełożeniu mechanizmów działania komórki neuronowej na atrakcyjną mechanikę gry planszowej. Podczas rozgrywki będziecie starali się utrzymać delikatną równowagę wewnątrz komórki nerwowej, pomimo usilnych prób zrobienia sobie krzywdy przez właściciela. Toksyny, środki psychoaktywne, wirusy… po kilku partiach trudno będzie wam wypić poranną kawę bez zastanawiania się jak na to zareagują wasze neurony.
Rozgrywka polega na kooperacji wszystkich graczy. Całość zanurzona jest w bardzo smacznej merytorycznej polewie – procesy nad którymi przejmiecie kontrolę zachodzą w każdej sekundzie wewnątrz tysięcy komórek nerwowych naszych ciał. Wszystkie te elementy są uzupełnione dowcipną, rysunkową otoczką. Efektem jest gra w którą można zagrać bez spiny ze znajomymi, nauka pojawia się tutaj jak Velociraptory w Jurasic Park – nie sposób powiedzieć skąd się wzięła, ale zdecydowanie robi wrażenie.

Gra została stworzona przez zespół z Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i wykorzystywana jest w pracy ze studentami. Jeżeli jednak nie macie indeksu UMK a chcielibyście sprawdzić jak poradzicie sobie w roli gleju – wpadnijcie na turniej podczas organizowanej tam Nocy Biologów.