Czy twoje warzywa dolecą do wszystkich potrzebujących?

SPACE FARMER to kolejna wyprodukowana gra SGJ. Dostarczcie jak najwięcej warzyw na odległe planety, żeby nakarmić mieszkających tam osadników! Brzmi nudno? A gdybyście mieli to zrobić za pomocą procy? Powtórzę – strzelanie procą jedzeniem na inną planetę… Fakt mówimy tutaj o procy (czy raczej asyście) grawitacyjnej – zjawisku fizycznym wielokrotnie wykorzystywanym przy lotach sond kosmicznych. Nie będzie jednak tysięcy wzorów i pomiarów. Będzie za to obrotowa plansza rozmiarów małej pizzy, symulująca ruch planet.

Jaką strategię przyjmiecie podczas rozgrywki? Będziecie czekać na najlepsze ułożenie planet względem siebie? Wystartujecie swoimi statkami jak najwcześniej, przewidując ruch planet (i licząc na to, że wszystko po drodze pójdzie dobrze)? Postaracie się wytrącić z trajektorii statki przeciwników? Możliwości jest całe mnóstwo, gra się szybko i lekko, a przy okazji można przekonać się dlaczego tak szanujemy Richa Purnella (jeżeli nie rozumiecie nawiązania to przeczytajcie “Marsjanina” Andiego Weira – to dobra książka).

Space Farmer została nagrodzona w warszawskiej edycji SGJ 2021 – jeżeli uważacie, że strzelanie warzywami do poruszających się planet jest za trudne, złóżcie zażalenie do Kopernika.