2 października 2021
Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej

ZWYCIĘZCY!

Nazwa zespołu: A może neuro na boczku
Tematy: zaufanie, woda, implozja

W świecie w którym nawet najmądrzejsze słowa mogą zostać wykręcone na naszą niekorzyść, trzeba się sporo napracować, żeby prawda trafiła do odbiorców. W tej grze zespół naukowców walczy z machiną propagandową Mrocznego Władcy™ o prawdę na temat zjawisk zachodzących w świecie, nowo odkrytych fenomenów czy podstawowych praw. Mroczny Władca z kolei stara się odkryć sedno ich przekazu i wykorzystać je w swoich własnych celach, umacniając swoją władzę nad światem.

Gra łączy elementy zespołowej kooperacji z językową zgadywanką, w której o dominację walczy zespół naukowców oraz pojedynczy gracz wcielający się w Mrocznego Władcę i jego machinę agitacji i produkcji fake newsów.

WYRÓŻNIENI

Nazwa zespołu: Wyspa dinozaurów
Tematy: grawitacja, zmiana, warzywa

Od twojego oka i celnych obliczeń zależy los międzygwiezdnych kolonii! W tej grze możesz sprawdzić się jako astrofizyk, obliczający trajektorie lotu rakiet kosmicznych niosących zapasy i materiały na odległe planety – a wszystko to z uwzględnieniem oddziaływań grawitacyjnych obiektów kosmicznych!

Gra wykorzystuje znane i wykorzystywane współcześnie mechanizmy podróży kosmicznych, pozwalając na zrozumienie kosmicznej logistyki i problemów z nią związanych.